Szukaj

SZAMARZEWSKIEGO kamienica

Zaktualizowano: 14 paź 2020
LINK do filmu : https://youtu.be/70E1qGDslKc


Czas pokazać formy, od których uciekali moderniści. Mieli rację? A może modernizm rozwiązywał problemy mieszkań o wiele gorszych niż np. stateczna poznańska kamienica?

Przekonajcie się sami.


Zaprosimy Was do eklektycznie urządzonego mieszkanie w eklektycznej kamienicy z początku XX wieku. To lokum Łukasza Marcinkowskiego - projektanta mebli oraz Radka Berenta - fotografa, właścicieli poznańskiej kwiaciarni Kwiaty&miut


Mieszkanie przy Szamarzewskiego na Jeżycach - typowe dla epoki, w której powstało, zostało zaaranżowane w interesujący sposób, ale daleki od sztampy i bliźniaczo podobnych wnętrz reprodukowanych na designerskich portalach. Eklektyzm pochodzi ze współczesnych rejestrów. Jest tu i szacunek dla przeszłości, i ukłon w stronę trendów znacznie młodszych niż jeżycka kamienica. Wreszcie, mimo starannego doboru mebli, wyposażenia i detali, panują tu swoboda i luz dalekie od dopieszczonych wnętrz mieszczan odkrywających na nowo stare dzielnice.


Obszerny lokal, mimo, że sprzed czasów modernizmu, sprawdza się również w roli „maszyny do mieszkania” oraz miejsca pracy lokatorów, którzy piętro niżej prowadzą znaną kwiaciarnię.

Filmy są finansowane ze środków Miasta Poznań, środków Centrum Inicjatyw Lokalnych w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.


421 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie