Szukaj
  • Nowy Plan

IGLOO- dom Wrocław

W filmie odwiedzimy jeden z najbardziej awangardowych domów jednorodzinnych we Wrocławiu, tzw. Igloo. Dom został zaprojektowany w 1965 r. przez znakomitego architekta profesora Witolda Lipińskiego, znanego przede wszystkim jako współautor słynnego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce. W Igloo przez blisko sześćdziesiąt lat mieszkała rodzina profesora, a dom przez ten czas był przez właściciela trochę zmieniany i dostosowywany do potrzeb mieszkańców.


O historii jego powstania i zaistniałych w domu zmianach opowie inny znany wrocławski architekt - Zbigniew Maćków, który od niedawna jest nowym właścicielem Igloo. Oprowadzi nas po wnętrzach i ogrodzie, zdradzając mało znane fakty z procesu projektowania, budowy i życia w tym niezwykłym obiekcie.


Witold Lipiński - architekt, urbanista, wykładowca akademicki, pilot. Członek SARP O. Wrocław. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1950). Doktor nauk technicznych (1963), doktor habilitowany (1978), profesor (1991). Status architekta twórcy (1980).


Dzięki współpracy z SARP Wrocław - który jest współorganizatorem cyklu DOMOKRĄŻCY w stolicy Dolnego Śląska z radością donosimy, że premiera odcinka znalazła się w programie jednego z najlepszych festiwali architektury w Polsce - DOFA Dolnośląski Festiwal Architektury jako wydarzenie towarzyszące przyznaniu Honorowej Nagrody Sarp/ O Wrocław prof. Witoldowi Lipińskiemu.


Organizatorzy : SARP Wrocław, SARP Poznań, Centrum otwarte

Partnerzy: DOFA, Mistrzowie Architektury

Scenariusz: Beata Stobiecka

Produkcja: Beata Stobiecka, Dawid Majewski, Magda Wypusz

Realizacja: Dawid Majewski

19 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie